PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Brak pracowników doskwiera większości firm logistycznych

Brak pracowników doskwiera większości firm logistycznych Bartosz Górny
0 0

Rynek pracy w logistyce w chwili obecnej podzielony jest na dwa segmenty: zatrudnienie związane z administracją i zarządzaniem oraz pracą fizyczną i transportem – mówi Bartosz Górny, HR Manager Quick Service Logistics Polska.

Zauważa, że ze względu na zmiany demograficzne i rozwój gospodarki popyt na pracownika przekracza podaż rynkową; o ile w stosunku do pierwszej grupy pracowników jest to powoli wzrastający trend, tak w stosunku do grupy pracowników fizycznych sytuację można określić mianem bardzo złej i pogarszającej się z miesiąca na miesiąc. Obecnie problem braków w kadrach dotyczy nawet dużych i znanych pracodawców, którzy do niedawna nie borykali się z tego typu wyzwaniami. - Oczywiście, jak w przypadku każdej branży, sytuacja zależy od regionu, w którym poszukujemy pracownika, co nie zmiana faktu, że nawet w regionach uznawanych za mniej zamożne pracodawcy mają trudności z kompletacją pełnej kadry pracowniczej. najpilniej poszukiwane w tej chwili profesje to: magazynier, operator wózka widłowego, kierowca CE – mówi Bartosz Górny.

- Z naszych obserwacji wynika, iż obecnie pracownicy oczekują czegoś więcej od pracodawcy niż tylko odpowiedniego wynagrodzenia i stabilnego zatrudnienia. W związku z tym staramy się słuchać potrzeb i problemów naszych pracowników bez względu na zajmowane stanowisko i reagować na te informacje w granicach naszych możliwości. Obok wynagrodzenia oferujemy szereg benefitów, dodatkowe ubezpieczenie, dodatki świąteczne i urlopowe, a także staramy się szukać talentów wśród naszych pracowników i odpowiednio je rozwijać – mówi HR Manager Quick Service Logistics Polska.

Podkreśla, że firma stawia też duży nacisk na kulturę komunikacji i profesjonalizm kadry kierowniczej, co pozwala uniknąć niepotrzebnych napięć na płaszczyźnie pracownik-pracownik lub pracownik-przełożony. - Polityka ta najwyraźniej działa, ponieważ obecnie Quick Service Logistics Polska nie ma braków kadrowych w żadnej z naszych placówek, pomimo faktu prowadzenia operacji w bardzo konkurencyjnych pod względem zapotrzebowania na pracowników regionach – mówi Bartosz Górny.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

XyZ 15-03-2018, 07:29:

Pisze to Pan, który jak się okazuje nie jest zbytnio łaskawy na jakiekolwiek podwyżki.
Pracowałem wiele lat w QSL i o podwyżkę było bardzo ciezko nawet dla pracowników fizycznych.
Potem zdziwienie, że są braki kadrowe.
Bez komentarza...