PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Dragon Rouge: Opakowanie jest jednym z najskuteczniejszych kanałów komunikacji

Dragon Rouge: Opakowanie jest jednym z najskuteczniejszych kanałów komunikacji fot. materiały prasowe
0 0

- Nie warto oceniać książki tylko po okładce. W produktach spożywczych najważniejsze ostatecznie są smak i wartości odżywcze. Konkurujemy jednak na zatłoczonej półce, więc trzeba czymś przyciągnąć wzrok. Nie na darmo mówi się również, że człowiek je oczami. Poza tym opakowanie samo w sobie jest jednym z najtańszych i najskuteczniejszych kanałów komunikacji - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Joanna Rewaj, strategy & innovation expert w Dragon Rouge.

- W przypadku marki żywności prozdrowotnej Inna Bajka postawiliśmy sobie za cel zaprojektowanie marki, która wyróżni się zarówno na półce ze zdrową żywnością, jak i na półce typu ‘ready to eat’. Analizując rynek, doszliśmy do wniosku, że większość zdrowych produktów koncentruje się na funkcjonalnych korzyściach, zapominając o działaniu na emocje. Dlatego gros z tych marek to opakowania bardzo racjonalne i poważne - dla tych, którzy już sporo wiedzą na temat zdrowego jedzenia. My postanowiliśmy zrobić coś innego – postawić na komunikację prostą, szczerą i ‘od serca’. Jak przyjaciel do przyjaciela – nie jak ekspert do znawcy. Zależało nam, żeby wywołać uśmiech i zredukować bariery – stąd język, którym się posługujemy, jest bardzo przystępny - zapewnia Joanna Rewaj.

Świat Innej Bajki to świat, w którym o jakość śniadań dba Ranny Ptaszek pospołu z Dzikim Dostawcą. - Wszyscy w tym świecie mają nosa do zdrowego jedzenia. Tak właśnie brzmi nasze markowe hasło.  Inność Innej Bajki polega jednak przede wszystkim na tym, że te produkty są i łatwe, i zdrowe, i smaczne. A to zupełnie inna bajka niż produkty do tej pory dostępne na rynku - dodaje.

Jej zdaniem wszyscy wolimy rzeczy subiektywnie ładne, od tych brzydkich czy nijakich. Konsumenci w Polsce mają coraz wyższe wymagania –  są kategorie, które rozbudzają nasze oczekiwania, jak słodycze, lody, a nawet piwa, w których zaszła w ciągu ostatnich 10 lat wielka rewolucja.

- Pamiętajmy też, że żyjemy w czasach dominacji kultury obrazkowej -  internet, seriale, kino, wszystko to zmienia nasze preferencje estetyczne, wzbogaca doświadczenie, kształtuje oczekiwania i gust. Również rosnąca konkurencyjność będzie wymuszać na producentach podwyższanie jakości samych produktów, ale też i opakowań. Wystarczy spojrzeć na opakowania marek dyskontowych – nie raz potrafią być ciekawsze od regularnej oferty. Inna Bajka dopiero zaczyna swoją przygodę na półkach – na dziś celem jest budowa dystrybucji. Zaprojektowane brand identity pomaga w budowaniu zainteresowania i zaufania do marki.  Zapewnia też dobrą widoczność na półce. Na twarde dane o efektach sprzedażowych musimy chwilę poczekać - dodaje Joanna Rewaj.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!