PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

EEC: Kraje afrykańskie potrzebują inwestycji

EEC: Kraje afrykańskie potrzebują inwestycji Diombass Diaw, szef Biura Ekonomicznego Ambasady Senegalu w Polsce
0 0

– Polska ma do odegrania ważną rolę w Afryce. Kraje afrykańskie potrzebują inwestycji – mówił Diombass Diaw, szef Biura Ekonomicznego Ambasady Senegalu w Polsce, podczas Forum Gospodarczego Europa Centralna-Afryka. Polskie firmy w Afryce, które odbyło się 14 maja 2018 roku w ramach X Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Diombass Diaw opowiedział o zmianach, jakie dokonały się w Senegalu. – Senegal to 15 mln mieszkańców. Dzięki polityce zainicjowanej w 2017 roku mieliśmy już 6,8 proc. wzrostu gospodarczego. To dla mojego kraju bardzo dobra wizytówka – stwierdził.

Podkreślił, że Afryka w ostatnich latach bardzo się zmieniła i ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. – Dziś mamy 1,2 mld mieszkańców.  W 2050 będzie ok. 3,5 mld. To kontynent przyszłości – zachęcał.

Szef Biura Ekonomicznego Ambasady Senegalu w Polsce zaznaczył, że Polska ma do odegrania ważną rolę w Afryce.

 – Kraje afrykańskie potrzebują inwestycji. Biznesmeni z Polski powinni przyjrzeć się Afryce i złożyć choćby kurtuazyjne wizyty – mówił.

– Za 2 lata Senegal będzie eksportował gaz i ropę naftą. To duży kraj i warto w nim inwestować – podkreślił.

Diombass Diaw był prelegentem Forum Gospodarczego Europa Centralna-Afryka. Polskie firmy w Afryce, które odbyło się 14 maja 2018 roku w ramach X Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!