PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

EEC: Przed Afryką nadal stoją wyzwania związane z edukacją

EEC: Przed Afryką nadal stoją wyzwania związane z edukacją Fatoumata Diaraye Diallo, Justina Mutale Foundation - Programme Development Manager
0 0

– Przez ostatnie lata Afryka stała się modnym miejscem na inwestycje światowe. Szanse są naprawdę ogromne. Rynek jest jeszcze bardzo świeży i nie do końca wykorzystany – mówiła Fatoumata Diaraye Diallo z Justina Mutale Foundation podczas Forum Gospodarczego Europa Centralna-Afryka. Polskie firmy w Afryce, które odbyło się 14 maja 2018 roku w ramach X Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Fatoumata Diaraye Diallo skupiła się na wpływie społecznym działalności biznesowej i edukacji w Afryce.

– Edukacja w tym momencie pojawia się w programach międzynarodowych i celach rozwojowych. Unia Afrykańska ma swój własny program do 2023 roku, w którym edukacja jest jednym z priorytetów – mówiła prelegentka.

Jak stwierdziła, choć zrobiono ogromny postęp w ostatnich latach, przed Afryką nadal stoją wyzwania związane z edukacją. Dużo dziewcząt nie ma dostępu do wykształcenia.

– Chcemy uruchomić program stypendialny dla młodych kobiet, by mogły studiować, a potem wrócić i przyczyniać się do rozwoju na poziomie społeczności lokalnych. W tym momencie pracujemy w Zimbabwe, Zambii i Malawi. Otrzymujemy ogromną liczbę podań. Jedna wyedukowana osoba powracająca do wioski może zainspirować dziesiątki kolejnych osób. Mamy efekt domina – tłumaczyła.

Fatoumata Diaraye Diallo była prelegentką Forum Gospodarczego Europa Centralna-Afryka. Polskie firmy w Afryce, które odbyło się 14 maja 2018 roku w ramach X Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!