PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Ekspert: W kolejnych miesiącach popyt na prace będzie się zwiększał

Ekspert: W kolejnych miesiącach popyt na prace będzie się zwiększał fot. shutterstock
0 0

Spadek stopy bezrobocia w lutym jest zjawiskiem obserwowanym corocznie, począwszy od 2014 roku. Niska stopa bezrobocia i spadająca liczba osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy są niewątpliwie efektem utrzymującej się dobrej sytuacji na rynku pracy i wysokiego popytu na prace - komentuje Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Stopa bezrobocia w lutym br. wyniosła 6,8 proc., wobec 6,9 proc. w styczniu – szacuje  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Pracodawcy od wielu miesięcy zgłaszają problemy z pozyskaniem nowych pracowników, co może stanowić istotną barierę rozwoju przedsiębiorstw. Można przewidywać, że w kolejnych miesiącach roku, wraz z rozpoczęciem prac sezonowych, popyt na prace będzie się zwiększał - mówi Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

- Zaniepokojenie może budzić zmniejszająca się liczba osób aktywnych zawodowo. W sytuacji utrzymującego się wysokiego zapotrzebowania na pracowników, konieczne są skuteczne programy aktywizujące długotrwale bezrobotnych oraz rozwiązania służące podejmowaniu zatrudnienia przez osoby bierne zawodowo - dodaje.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

musk 07-03-2018, 18:09:

jak najmniej słuchać tzw. expertów