PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Federacja Gospodarki Żywnościowej RP podziela pogląd prezesa Hochland

Federacja Gospodarki Żywnościowej RP podziela pogląd prezesa Hochland fot. Shutterstock
0 0

W związku z publikacją informacji w serwisie portalspożywczy.pl z dnia 2 czerwca pt. „Prezes Hochlandu apeluje o współpracę organizacji branżowych w sprawie GMO”, Federacja Gospodarki Żywnościowej RP, wyraża poparcie i podziela ten pogląd.

- Bez stworzenia wspólnego frontu organizacji branżowych co do doinformowania społeczeństwa, że GMO to jest innowacyjność w uprawach produktów pochodzenia roślinnego a nie zagrożenie dla zdrowia społeczeństwa trudno będzie przeciwstawić się przeciwnikom  GMO, podpierających się nie  przesłankami naukowymi a bazujących na uwarunkowaniach  politycznych – mówi serwisowi portalspożywczy.pl Andrzej Kuczyński, dyrektor biura Federacji Gospodarki Żywnościowej RP.

Podkreśla, że w odniesieniu do projektu ustawy o znakowaniu GMO Federacja też postuluje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wypracowanie jednego rozpoznawalnego znaku graficznego pozostającego w dyspozycji resortu rolnictwa. - Znaku, który będzie rzetelnie informował konsumenta o jakości produktu, a jednocześnie zapobiegał wykorzystywaniu „wolny od GMO” do walki konkurencyjnej – mówi Andrzej Kuczyński.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!