PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Pojazdy Ursusa powalczą o zamówienie publiczne na autobusy elektryczne

Pojazdy Ursusa powalczą o zamówienie publiczne na autobusy elektryczne Karol Zarajczyk, prezes Ursusa / fot. PTWP
0 0

- Po targach przemysłowych Hannover Messe, oraz dobrym przyjęciu prototypu dostawczego samochodu elektrycznego Ursus Elvi, spółka Ursus staje ponownie przed szansą wygrania największego przetargu na dostawę autobusów elektrycznych w Europie – dostarczenia ok. 54 pojazdów dla m. st. Warszawy - informuje spółka w komunikacie.

Elektromobilność to przyszłość transportu na całym świecie, a w szczególności w zurbanizowanej Europie. Z roku na rok będzie się zwiększał udział w rynku pojazdów elektrycznych, w szczególności tych zaprojektowanych dla sektora dostaw towarów szybkozbywalnych w aglomeracjach miejskich czy dla transportu publicznego.

Niedawno spółka Ursus zaprezentowała prototyp dostawczego pojazdu Ursus Elvi. Przygotowywany wraz z zakładami H. Cegielski Poznań S.A. samochód jest elektryczną odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony służb pocztowych, komunalnych, segmentów hotelarskiego, zaopatrzeniowego oraz spożywczego. 

Międzynarodowe, a w szczególności europejskie porozumienia klimatyczne oraz rosnące wymagania środowiskowe powodują, że kategorię pojazdów elektrycznych dla transportu publicznego również czeka dynamiczny rozwój. Władze wielu miast w całej Europie wymieniają stary tabor pojazdów komunikacji miejskiej na zeroemisyjne autobusy elektryczne. W Polsce przykładem takiego ośrodka jest Warszawa, która pilotażowo zamówiła w zeszłym roku od Ursusa 10 autobusów elektrycznych.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

BUSOMAT PL 26-05-2017, 16:22:

Autobusy elektryczne to bardzo dobry pomysł