PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Ursus zanotował nieznaczny spadek przychodów i zysku w I kw. 2017 r.

Ursus zanotował nieznaczny spadek przychodów i zysku w I kw. 2017 r. Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus/ fot. Zelaznastudio.pl
0 0

W I kw. 2017 r. Ursus S.A. zanotowała 72,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,8 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie poprzedniego roku wyniki spółki wyniosły odpowiednio: 74,4 mln zł i 4,6 mln zł.

Grupa Ursus, największy polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, skupia się na rozbudowie swojej oferty ciągników, aktywnie działa w zakresie handlu zagranicznego oraz efektywnie pozyskuje nowych odbiorców.

W raportowanym okresie spółka Ursus zawarła kilka umów. W dniu 21 lutego br. spółka podpisała porozumienie o współpracy z irańską spółką Iran Tractor Manufacturing Company. W ramach współpracy spółki będą dążyć do wprowadzenia wspólnie wyprodukowanych ciągników o małej, średniej i dużej mocy na rynki, na których obie obecnie funkcjonują. Ponadto, obie spółki przeprowadzą badania możliwości wprowadzenia na rynek irański maszyn rolniczych i autobusów miejskich znajdujących się w ofercie Emitenta.

W dniu 17 marca br. została zawarta z algierską spółką KARMAG INDUSTRIE umowa o współpracy przemysłowo-handlowej prowadzącej do ustanowienia polsko-algierskiej spółki joint-venture z siedzibą w Algierii, której przedmiotem działalności będzie montaż, sprzedaż, dystrybucja i serwis ciągników i maszyn rolniczych na rynku algierskim. W tym samym dniu zostało podpisane porozumienie ze spółką DOBRE HOLDINGS (Republika Namibii) o współpracy handlowo przemysłowej, zakładające podjęcie długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu ciągników, maszyn rolniczych i ich oprzyrządowania oraz autobusów i pojazdów specjalnych pod marką Ursus.

Z kolei w dniu 23 marca br. URSUS S.A. podpisał umowę ze spółką Industrial Development Corporation Limited (IDC) z siedzibą w Lusace (Zambia) na dostawę ciągników, maszyn rolniczych, oprzyrządowania i części zamiennych, a także usług powiązanych. Łączna wartość tej umowy w momencie jej zawarcia wynosi 100 mln USD. W ramach kontraktu Emitent dostarczy 2694 ciągniki rolnicze w przedziale mocy 47-180 KM wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi, oraz 2506 maszyny rolnicze, m.in. przyczepy, rozrzutniki obornika, prasy zwijające do słomy i siana. Ponadto spółka we współpracy  z IDC utworzy w Lusace fabrykę montażu ciągników i maszyn rolniczych Ursus oraz 10 autoryzowanych centrów serwisowych na terenie Zambii.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!