PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

W logistyce rośnie udział pracowników ze Wschodu

W logistyce rośnie udział pracowników ze Wschodu fot. Fresh Logistics Polska
0 0

Z uwagi na brak rąk do pracy zatrudniam pracowników przede wszystkim z Ukrainy. Stanowią oni około 11 proc. naszej siły roboczej. Są to przede wszystkim pracownicy magazynowi – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Marcin Turski, dyrektor sprzedaży i obsługi klienta Fresh Logistics Polska.

Zaznacza, że proces rekrutacji jest dość skomplikowany ze względu na formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na pracę przez osoby zza wschodniej granicy.

Zapytany czy można budować wzrost firmy bazując na cudzoziemcach, powiedział, że polityka różnorodności jest wpisana w strategię firmy. - W ramach tzw. diversity management przeprowadzamy projekty dążące to utrzymania równych szans pracowników w miejscu pracy i wypracowania takich standardów zgodnie z którymi różnorodność jest pojmowana jako wartość dodana przedsiębiorstwa i budująca przewagę konkurencyjną – mówi Marcin Turski.

Według raportu „Diversity Matters” opracowanego przez McKinsey, tworzenie zespołów odmiennych między innymi pod względem płci, wieku, narodowości czy cech charakteru bezpośrednio wpływa na wyniki finansowe firmy. - W związku z powyższym jesteśmy przekonani, że można budować wzrost firmy bazując na pracownikach innej narodowości – odpowiada dyrektor sprzedaży i obsługi klienta Fresh Logistics Polska.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!