PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

W ramach Grupy PKP rozpoczął działanie nowy podmiot - PKP TELKOL

W ramach Grupy PKP rozpoczął działanie nowy podmiot - PKP TELKOL Fot. shutterstock
0 0

Nowy podmiot w Grupie PKP, PKP TELKOL, rozpoczął formalną działalność. Powstał on w wyniku połączenia spółek: PKP Utrzymanie i PKP Budownictwo, a jego utworzenie ma stanowić pierwszy krok w stronę większej integracji polskiego rynku kolejowego.

PKP podkreśla jednocześnie, że docelowo cała Grupa zmierza w kierunku utworzenia holdingu.

Zarząd PKP S.A. pod koniec lipca 2017 roku zdecydował o połączeniu dwóch spółek PKP, z których powstał nowy podmiot o nazwie PKP TELKOL. Proces połączenia zakończył się na początku stycznia 2018 r.

Nowa spółka Grupy PKP została zaprezentowana podczas czwartkowej konferencji - "PKP TELKOL - z tradycją w przyszłość". Spotkanie było zarazem inauguracją prac nad powstałym podmiotem.

"W historii ostatnich lat Grupy PKP to bardzo ważne wydarzenie. Najczęściej dzieliliśmy się, rozłączaliśmy, likwidowaliśmy, sprzedawaliśmy, a tu w końcu mamy przykład, że robimy inaczej. PKP TELKOL to podmiot powstały z połączenia dwóch spółek i myślę, że to nie koniec procesu połączeniowego. Chcemy odpowiedzieć na potrzeby rynku, a przede wszystkim na potrzeby naszych klientów; chcemy zaoferować jak najlepszą jakość usług do wewnątrz organizacji, ale i na zewnątrz. Podmioty, które utworzyły PKP TELKOL, miały i mają w sobie duży potencjał, który teraz połączony ze sobą z pewnością eksploduje koncepcjami i będzie się o tym podmiocie mówiło dużo i tylko dobrze" - tłumaczył prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński.

Jak podkreślono nowo powstała spółka uczestniczy już w pierwszym etapie tworzenia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, we współpracy z Kolejowymi Zakładami Łączności w Bydgoszczy. PKP TELKOL ma być również liderem międzynarodowego konsorcjum, które aplikuje do dużego przetargu ogłoszonego przez Polskie Linie Kolejowe - o łącznej wartości przekraczającej 400 mln zł - na zainstalowanie i utrzymywanie systemów dynamicznej informacji pasażerskiej na wszystkich obiektach kolejowych w Polsce - informowała firma.

"Po połączeniu spółek dysponujemy ponad 1200 pracownikami. Do potencjału spółki należą trzy kategorie pracownicze, tj. zespoły serwisowe, operatorzy informacji pasażerskich oraz zespoły inżynierów, techników i pracowników budowlanych. Wszyscy dysponują odpowiednimi certyfikatami. Jest czym się pochwalić" - mówił prezes nowo powstałej spółki Mirosław Gilarski.

"PKP TELKOL posiada Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego, którym niewiele spółek może się pochwalić, a które daje nam możliwości startowania w postępowaniach dotyczących służb mundurowych i pozyskiwania dodatkowych kontraktów. Do tego dysponujemy certyfikatem wiarygodności finansowej, co jest istotną informacją dla naszych potencjalnych kontrahentów" - dodał Gilarski.

Jak tłumaczono na konferencji PKP TELKOL stawia w swojej działalności na cztery kluczowe obszary rozwoju. Są to: projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury światłowodowej, budowa i utrzymanie sieci GSM-R, udział w programie budowy nowoczesnych systemów informacji pasażerskiej oraz kompleksowa obsługa dworców i budynków kolejowych. W planach ma też rozszerzenie oferty na kluczowe obszary w zakresie obsługi transportu kolejowego na terenie całego kraju. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!