PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Wysokie wzrosty w Grupie SARE

Wysokie wzrosty w Grupie SARE  fot. materiały prasowe
0 0

Grupa SARE podsumowała pierwszy kwartał tego roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 10 694 tys. zł, w stosunku do 7 655 tys. zł w analogicznym okresie 2016 r., co oznacza wzrost o 39,7%.

Zysk z działalności operacyjnej EBIT w pierwszym kwartale 2017 r. wyniósł 1 460 tys. zł, w stosunku do 784 tys. zł uzyskanych w  tym samym okresie roku ubiegłego, co dało skok aż o 86,2%. Tym wzrostom wyników nie ustępuje również zysk netto Grupy SARE, który wzrósł aż o 100% - 561 tys. zł uzyskane w pierwszym kwartale 2016 r., w porównaniu do poziomu 1 122 tys. zł w roku bieżącym.

 - Za nami bardzo udany kwartał. Wyniki, które dzisiaj prezentujemy, to bardzo dobra wiadomość dla naszych akcjonariuszy, dla których wzrost wartości spółki jest sprawą priorytetową. Rosnące wyniki potwierdzają również duży potencjał rozwoju Grupy SARE i słuszność przyjętej strategii działania. To szczególnie ważne w związku z naszymi planami rozwoju, nie tylko organicznego, ale także poprzez ewentualne fuzje i przejęcia – mówi Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE S.A.

W I kwartale 2017 r., w wynikach Grupy Kapitałowej SARE, można zaobserwować nasilenie pozytywnych trendów, które utrzymują się od kilkunastu miesięcy. Po pierwszym kwartale bieżącego roku skonsolidowane przychody osiągnęły poziom 10 694 tys. zł, co w stosunku do I kwartału ubiegłego roku stanowiło wzrost o 39,7%. Zysk netto osiągnął 1 122 tys. zł, co oznacza wzrost do analogicznego okresu poprzedniego roku o 100%. Podobnie kształtuje się wartość EBITDA, która wzrosła o 79,8% i osiągnęła poziom 1 777 tys. zł po trzech miesiącach bieżącego roku.  

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!