PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Aryzta: Piekarnia w Chicago straciła 800 pracowników w wyniku łapanki

Aryzta: Piekarnia w Chicago straciła 800 pracowników w wyniku łapanki fot. shutterstock
0 0

W wyniku łapanek imigracyjnych chicagowska piekarnia należąca do Aryzta AG utraciła w tym roku 800 pracowników i uskarża się na trudności w znalezieniu nowej siły roboczej, a konkretnie rąk do pieczenia bułek dla restauracji McDonald - donosi serwis dziennikzwiazkowy.com.

Jak informuje portal Bloomberga, Cloverhill Bakery w północno-zachodniej części Chicago utraciła w tym roku ponad jedną trzecią załogi w rezultacie powtarzających się kontroli służb imigracyjnych (U.S. Immigration and Customs Enforcement, ICE); osoby, które utraciły zatrudnienie nie przedstawiły zezwolenia na pracę.

Cloverhill Bakery jest filią szwajcarskich zakładów piekarniczych i produkuje m.in. bułki do hamburgerów dla McDonald’s oraz innych sieci restauracyjnych i handlowych.

Rzecznik firmy macierzystej Aryzta AG – z siedzibą w Zurychu – potwierdził, że firma poniosła straty rzędu 21 mln dol. z powodu przerw w produkcji w chicagowskiej filii, w wyniku powtarzających się nalotów ICE i odpływu personelu. Na dodatek, poszukujące pilnie nowych pracowników przedsiębiorstwo stanęło w obliczu konieczności podniesienia stawki wynagrodzenia.

Rzecznik Aryzty wyjaśnił, że pracownicy, których utraciła piekarnia, zostali do niej skierowani przez firmę pośrednictwa zatrudnienia, która jest objęta audytem władz federalnych w związku z podejrzeniami załatwiania pracy nieudokumentowanym imigrantom.

Całość w serwisie: dziennikzwiazkowy.com

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Oc 05-12-2017, 15:23:

21 mln dol straty? Śmieszne, a ile zarobili na nielegalnych pracownikach?