PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Bounty Brands przejmuje polskiego producenta produktów bezglutenowych

Bounty Brands przejmuje polskiego producenta produktów bezglutenowych fot. za bezgluten.pl
0 0

Bounty Brands Holdings Limited, firma działająca w branży FMCG, posiadająca w portfelu wiodące marki sprzedawane w ponad 40 krajach, ogłasza przejęcie firmy Bezgluten Sp. z o.o., producenta i dystrybutora żywności bezglutenowej. To piąta znacząca akwizycja Bounty Brands w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat.

W pierwszym kroku Bounty Brands planuje skupić się na wsparciu firmy Bezgluten w realizacji jej planów rozwoju, które obejmują wzmocnienie pozycji w istniejących kanałach sprzedaży oraz wejście w nowe kategorie produktów i na nowe rynki.

- Bezgluten bardzo dobrze wpisuje się w portfel naszych marek produktów spożywczych. Zbudował silną markę i oferuje unikalne produkty, a jednocześnie umacnia naszą obecność na szybko rosnącym rynku zdrowej żywności i przekąsek. Jesteśmy przekonani o dobrych perspektywach rozwoju Bezgluten w ramach Grupy Bounty Brands – będziemy współpracować z zarządem firmy nie tylko nad dalszym wzmocnieniem jej pozycji rynkowej w Polsce, ale również wejściem na kolejne rynki europejskie – mówi Stefan Rabe, prezes Bounty Brands.

- Dodanie marki Bezgluten do silnego portfela marek spożywczych Bounty Brands umożliwia jej dalszą ekspansję na rynku spożywczym Europy Środkowo-Wschodniej. Bezgluten jest rozpoznawalną markę, z silną pozycją rynkową w szybkorosnącym segmencie rynku żywności bezglutenowej. Ma również w Polsce rzeszę wiernych klientów. Będziemy chętnie wspierać Bounty Brands w poszukiwaniu kolejnych ciekawych okazji inwestycyjnych w regionie – dodaje Adam Pietruszkiewicz, dyrektor zarządzający Cost2Cost.

Bezgluten jest producentem i dystrybutorem żywności bezglutenowej i niskobiałkowej i jest drugim największym graczem na polskim rynku produktów bezglutenowych. Firma oferuje produkty bezglutenowe, przeznaczone dla osób cierpiących na celiakię i inne rodzaje nietolerancji glutenu. Do jej produktów należą m.in. wypieki (chleby, bułki, ciasta), makarony, mąki i mieszanki do wypieków w proszku, przekąski, płatki i różnorodne dania gotowe.

Bezgluten, z zakładem w Posądzy koło Krakowa, zatrudnia 75 osób. W 2016 r. przychody spółki wyniosły 22 mln zł.

Przeprowadzona transakcja to piąta znacząca akwizycja Bounty Brands w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. W 2015 r. Spółka przejęła Sonko - lidera na rynku wafli ryżowych i zdrowych przekąsek, a w bieżącym roku do portfela Bounty Brands dołączyła Stella Pack, wiodący polski producent i dystrybutor recyclingowych worków na śmieci i innych artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych. W październiku br. Bounty Brands podpisał natomiast przedwstępną umowę kupna Profi, czołowego producenta pasztetów i zup gotowych, a w listopadzie ogłosił przejęcie Grupy Unitop, polskiego producenta i dystrybutora wyrobów sezamowych i innych słodyczy.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

daesh 17-11-2017, 07:26:

jedzcie gluten inaczej cukrzyca was dobije - za niedomagania układu pokarmowego odpowiada fruktan a nie gluten. Ten chory trend zaprowadzi wielu ...do choroby.