PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Czym jest piekarnia? Senackie Biuro Legislacyjne chce definicji

Czym jest piekarnia? Senackie Biuro Legislacyjne chce definicji fot. shutterstock
0 0

Senackie Biuro Legislacyjne proponuje ustawowe uściślenie, czym jest piekarnia, a także cukiernia oraz co oznacza pojęcie handlu w obiektach przy dworcach - pisze natemat.pl.

Od 1 marca 2018 roku obowiązywały będą dwie wolne niedziele w miesiącu. Od 2019 roku – trzy wolne. Całkowity zakaz ma zostać wprowadzony od 2020 roku. Wszystko to zakłada ustawa dotycząca ograniczenia handlu w dni świąteczne, jaką Sejm przyjął pod koniec listopada.

Jak pisał portal INNPoland.pl, Biedronka czy Lidl mogą obejść narzucone ograniczenia. Ustawodawcy zapomnieli, że praktycznie każdy dyskont prowadzi wypiek pieczywa na miejscu, więc można uznać, że jest piekarnią. A że jest to pieczywo mrożone? Przyjęta przez posłów ustawa tego nie precyzuje.

Dlatego w Senacie Biuro Legislacyjne podczas prac w komisji zgłosiło wątpliwości, czy ustawodawca ma na myśli wyłącznie same punkty sprzedaży pieczywa, czy też zakłady produkujące pieczywo oraz czy to wyłączenie spod zakazu obejmuje sklepy wielkopowierzchniowe, które prowadzą sprzedaż wypiekanych na miejscu bułek i chleba - czytamy na natemat.pl.

Zaproponowano, by doprecyzować, iż zakazem handlu w niedzielę nie są objęte te punkty, w których przeważa sprzedaż danych produktów – kwiatów w kwiaciarniach, pieczywa w piekarniach czy wyrobów cukierniczych w cukierniach.

Całość na natemat.pl

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

pompon 11-12-2017, 10:09:

Wiadomo, że lidly i auchany chciałyby się zamienić teraz w piekarnie,sądzę że akurat ten numer z piekarnią nie przejdzie, ale pewnie supermakrety wymyślą co innego, żeby zniwelować tsraty wynikłe z ustawy

andrzej 11-12-2017, 09:59:

Tak, trzeba to wszystko doprecyzować maksymalnie jak się da zanim ustawa wejdzie w życie, bo inaczej zrobi się bałagan jak się masz, ci będą omijali zakaz, ci nie będą wiedzieli czy mogą handlowac, a do tego jeszcze wkurzeni klienci. Ale jak się poprawi na tip top to ustawa będzie ok