PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Daniłowski, Makarony Polskie: Rozważymy budowę fabryki do produkcji makaronów w Egipcie

Daniłowski, Makarony Polskie: Rozważymy budowę fabryki do produkcji makaronów w Egipcie Zenon Daniłowski, Makarony Polskie
0 0

Prezes Zenon Daniłowski pozytywnie ocenia wejście egipskiej Raya Holding do akcjonariatu spółki Makarony Polskie. - Skupiamy się na badaniu tamtejszego rynku i nie ukrywam, że jeśli w przyszłości będą warunki do rozwoju, rozważymy tam budowę fabryki do produkcji makaronu – powiedział w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

– Raya Holding to duża egipska firma notowana na giełdzie w Kairze, działająca na terenie Bliskiego Wschodu i Afryki. W swojej strategii ma także inwestycje w Europie. W związku z tym Holding poszukiwał partnera w Europie, wybór padł na Polskę i Makarony Polskie. Raya doceniła naszą pracę i nasz potencjał technologiczny. Traktujemy Rayę nie tylko jako inwestora, ale również partnera biznesowego. Firma w tej chwili buduje w swoich strukturach dywizję spożywczą. Nasz partner jest już eksporterem wielu rodzajów mrożonych owoców i warzyw, a przymierza się także do produkcji makaronów. My obecnie dostarczamy na tamtejszy rynek makarony o wyższej jakości. Natomiast Raya zleciła w Egipcie produkcję makaronów w tak zwanej klasie ekonomicznej. Skupiamy się na badaniu tamtejszego rynku i nie ukrywam, że jeśli w przyszłości będą warunki do rozwoju, rozważymy tam budowę fabryki do produkcji makaronów – wyjaśnił prezes zarządu.

Według Daniłowskiego kraje afrykańskie nie są łatwe do współpracy, ale są interesującym rynkiem.

– Kraje afrykańskie nie są łatwe do współpracy, ponieważ są to społeczeństwa o niskim poziomie konsumpcji, a tamtejsze rządy dążą do ograniczenia importu, to jednak uważamy, że rynek egipski oraz Bliski Wschód są rynkami perspektywicznym. Ludność Egiptu, która liczy prawie 100 mln, w większości młodych ludzi, wpatrzonych w swoje smartfony, poszukuje produktów nowoczesnych. W mojej ocenie budowanie solidnych relacji z partnerami na rynkach zewnętrznych dla takiej firmy jak nasza, daje większe szanse na realizowanie strategii eksportowych. Nasze projekty inwestycyjne poza granicami Polski warunkujemy tym, czy znajdziemy uznanie miejscowego klienta. Oczekujemy, że instytucje państwa polskiego będą również w stanie udzielić nam pomocy, a przede wszystkim ograniczyć ryzyko takich projektów – dodał prezes.

Czytaj więcej w "Strefie Premium": Klient oczekuje, aby produkt zmieniać i dopasowywać do jego potrzeb - wywiad z prezesem Makarony Polskie

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!