PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Feerum: Przychody ze sprzedaży w I kw. tego roku wyniosły 19,5 mln zł

Feerum: Przychody ze sprzedaży w I kw. tego roku wyniosły 19,5 mln zł Fot. Feerum
0 0

Spółka Feerum S.A., producent kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne, opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2017 roku. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 19,5 mln zł, co oznacza wzrost o 74% w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy 2016 roku.

Wynik EBITDA osiągnął poziom blisko 4,7 mln zł (wobec 2,9 mln zł rok wcześniej), zysk operacyjny wyniósł prawie 2,4 mln zł (wobec 0,5 mln zł rok wcześniej), natomiast zysk netto ponad 2 mln zł, wobec 0,3 mln zł r/r. Kluczowym rynkiem dla Feerum S.A. pozostaje rynek polski, który po I kwartale 2017 roku odpowiadał za 81,9 % sprzedaży. 

Feerum dobrze ocenia perspektywy najbliższych lat. Pod koniec I kwartału br. tempa nabrały rozstrzygnięcia wniosków o dofinansowania unijne z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) dla kluczowych klientów Spółki, dla których nabór odbywał się na przełomie okresu 2015/2016. Wpływa to pozytywnie na bieżący poziom portfela Grupy.

- Na poziomie wyników finansowych I kwartał 2017 roku przyniósł znaczącą poprawę i ponad 74-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Nasz obecny portfel zamówień, najwyższy w dotychczasowej historii spółki, oraz przyspieszenie tempa rozstrzygnięć wniosków o dofinansowania unijne z ARiMR dla kluczowych klientów spółki, dla których nabór odbywał się na przełomie okresu 2015/2016 pozwalają nam z optymizmem oceniać perspektywy kolejnych okresów. Dzięki zrealizowanej w ubiegłym roku optymalizacji procesów w spółce, jesteśmy także doskonale przygotowani do pełnego wykorzystania perspektyw rynkowych – powiedział Daniel Janusz, Prezes Zarządu Feerum S.A.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!