PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Makarony Polskie: 50 mln zł na inwestycje w 2018 i 2019 r. (wideo)

Makarony Polskie: 50 mln zł na inwestycje w 2018 i 2019 r. (wideo) fot. Paweł Pawłowski, zelaznastudio.pl
0 0

– W roku 2018 i 2019 zamierzamy przeprowadzić projekty inwestycyjne za 50 mln zł. To jak na naszą spółkę, czyli średnie przedsiębiorstwo, jest bardzo dużo, ale w roku 2016 i 2017 przygotowaliśmy firmę do tych projektów inwestycyjnych – powiedział w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Zenon Daniłowski, prezes zarządu Makarony Polskie.

Zenon Daniłowski pozytywnie ocenił działania spółki Makarony Polskie w 2017 roku.

– Był to dla nas dobry rok. Mamy duże zaufanie rynku, klientów i sieci dystrybucyjnych. W 2017 roku sprzedaliśmy 35 tyś. ton makaronu i 10 tyś. dań gotowych. Te cyfry mówią nam o tym, że jest to produkcja bardzo duża. Nasze produkty są dzisiaj obecne na wszystkich stołach w Polsce, czy to w formie produktów oznaczonych naszym brandem, czy jako private label wiodących sieci dystrybucyjnych – tłumaczył Zenon Daniłowski, prezes zarządu Makarony Polskie.

W 2018 roku firma planuje duże inwestycje głównie w swoich zakładach w Rzeszowie i Stoczku o łącznej wartość 50 mln złotych.

– Najbliższe 12 miesięcy to jest pochodna naszych działań z poprzednich lat. W roku 2018 i 2019 zamierzamy przeprowadzić projekty inwestycyjne za 50 mln zł. To jak na naszą spółkę, czyli średnie przedsiębiorstwo, jest bardzo dużo, ale w roku 2016 i 2017 przygotowaliśmy firmę do tych projektów inwestycyjnych. Przede wszystkim dokonaliśmy wyboru optymalnych technologii, bardzo nowoczesnych i innowacyjnych, w które inwestujemy. Ponadto przeprowadziliśmy, co jest najważniejsze, cały program przygotowania. Zainwestowaliśmy w infrastrukturę, budynki, media, także dzisiaj jesteśmy na etapie instalacji urządzeń i zakupów – wymienił Zenon Daniłowski.

– Co jest ważne, nasze programy inwestycyjne uzyskały akceptacje i poparcie z instytucji wdrażających fundusze europejskie. Mamy tutaj wsparcie z poziomu wojewódzkiego i Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Będzie to bardzo duży projekt inwestycyjny, zlokalizowany w Stoczku i w Rzeszowie, który przeniesie naszą firmę na zupełnie inny poziom. Będziemy mieć więcej produktów nowoczesnych i innowacyjnych, dopasowanych do tak zwanego młodego pokolenia, co dla naszej firmy jest bardzo ważne – dodał prezes zarządu.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

brow 22-02-2018, 14:03:

Pomóżmy odrodzić się Browarowi Fuhrmann w Połczynie-Zdroju !!! Sprawmy aby legendarne Piwo Połczyńskie powróciło na Pomorze.
Do dnia dzisiejszego czeski nabywca spółki - Browary Lobkovicz nie podały oficjalnego powodu odstąpienia od transakcji przejęcia Browaru Fuhrmann.
Skutki były tragiczne i doprowadziły do rocznej przerwy w produkcji piwa w połczyńskim browarze.
Naraziły też na straty wielu dostawców i wpędziły w nędzę wielu pracowników.