PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Makarony Polskie: Kredyt o wartości 9,8 mln zł

Makarony Polskie: Kredyt o wartości 9,8 mln zł fot. shutterstock
0 0

Zarząd spółki Makarony Polskie poinformował o zawarciu pomiędzy spółką a Bankiem Zachodnim WBK SA umów kredytowych o łącznej wartości 9,8 mln zł.

- Spółka Makarony Polskie SA, informuje że w dniu 21 września 2017 roku powzięła informację o zawarciu w trybie korespondencyjnym z Bankiem Zachodnim WBK SA umów kredytowych o łącznej wartości 9,8 mln zł. Umową o najwyższej wartości jest umowa kredytu inwestycyjnego unijnego o wartości 8 mln zł z ostatecznym terminem spłaty zobowiązania do dnia 31 stycznia 2022 roku - napisano w komunikacie. 
 
- Kredyt przeznaczony jest na sfinansowanie inwestycji związanej z projektem pt. "Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w zakresie żywności funkcjonalnej w firmie Makarony Polskie SA" (dalej: Projekt). Projekt inwestycyjny - dla którego spółka podpisała Umowę o dofinansowanie z Zarządem Województwa Podkarpackiego - jest realizowany w ramach działania 1.4 Wsparcie MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 (Spółka informowała o podpisaniu Umowy o dofinansowanie w raporcie bieżącym nr 13/2017 z dnia 31 marca 2017 roku). W ramach projektu spółka planuje zakup środków trwałych. Aktywem o znaczącej wartości nabywanym w ramach projektu będzie nowoczesna linia do produkcji makaronu - poinformowały Makarony Polskie. 
 
Zapisy umowy kredytowej nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych przez bank dla tego typu umów.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!