PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Makarony Polskie na EEC 2017: Rynek makaronu w Polsce jest bardzo nasycony

Makarony Polskie na EEC 2017: Rynek makaronu w Polsce jest bardzo nasycony Zenon Daniłowski, prezes zarządu, Makarony Polskie SA
0 0

- Musimy szukać nowych rynków zbytu. Rynek polski jest bardzo nasycony makaronem - powiedział Zenon Daniłowski, prezes spółki Makarony Polskie podczas debaty "Od lokalnej firmy do globalnego koncernu", która odbyła się w ramach EEC 2017.

- Jesteśmy dużą firmą, ale ciągle na tyle małą, że nie jesteśmy w stanie sami odważnie wychodzić poza Europę. Dotyczy to szczególnie tak obiecujących rynków, jak rynki arabskie czy afrykańskie - stwierdził Zenon Daniłowski.

Na początku roku firma pozyskała egipskiego inwestora kontrolującego 19,4 proc. kapitału spółki  (por. Makarony Polskie chcą podbić Północną Afrykę). -  Egipt jest liderem w swoim regionie. Przyrost naturalny w Egipcie jest bardzo dynamiczny - przyznał Daniłowski.

Prezes Makaronów Polskich dodał, że choć makaron jest prostym towarem do eksportu, to również w tym przypadku trafiają się problemy. - Rekomenduję te rynki, choć jest na nich pewne ryzyko - stwierdził podczas EEC 2017.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!