PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Makarony Polskie: Sukces negocjacji sprzedaży pakietu akcji egipskiej spółce

Makarony Polskie: Sukces negocjacji sprzedaży pakietu akcji egipskiej spółce fot. pixabay.com
0 0

Spółka Makarony Polskie SA poinformowała, że powzięła informację od Raya Holding for Technology & Telecommunications S.A.E. z siedzibą w Giza, że prowadzone negocjacje dot. sprzedaży przez dotychczasowego akcjonariusza znaczącego pakietu akcji zakończyły się sukcesem.

Jednocześnie spółka poinformowała, że o szczegółach transakcji poinformuje w kolejnym raporcie bieżącym.

Przypomnijmy, w czerwcu znaczący akcjonariusz Makaronów Polskich poinformował spółkę o prowadzonych negocjacjach dotyczących sprzedaży całego przysługującego mu pakietu akcji Makarony Polskie SA stanowiącego 19,39 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki i głosach na walnym zgromadzeniu, na rzecz potencjalnego inwestora Raya Holding for Technology&Telecommunications S.A.E. z siedzibą w Giza, Egipt. W wyniku finalizacji potencjalnej transakcji inwestor stanie się znaczącym i strategicznym akcjonariuszem spółki.

Ze struktury akcjonariatu podanego na stronie internetowej Makaronów Polskich wynika, że 19,39 proc. akcji posiada firma Bewa.

W I półroczu 2016 br. całkowite przychody ze sprzedaży Grupy Makarony Polskie wyniosły 59,1 mln zł (63,7 mln rok temu), zysk netto - 2,4 mln zł (bez zmian w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r.), zaś EBITDA osiągnęła poziom 5,8 mln zł (6,1 mln zł w I półroczu ub.r.).

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!