PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Makarony Polskie: Wzrost przychodów i zysku netto w I półroczu 2017 r.

Makarony Polskie: Wzrost przychodów i zysku netto w I półroczu 2017 r. Zenon Daniłowski, prezes Makaronów Polskich. Fot. Paweł Pawłowski/Żelaznastudio
0 0

Spółka Makarony Polskie podsumowała pierwsze 6 miesięcy 2017 roku. W pierwszym półroczu 2017 r. przychody wyniosły ponad 66 mln zł. Zysk netto zwiększył do kwoty blisko 3,1 mln zł. W analogicznym okresie 2016 r. wyniki spółki wyniosły odpowiednio: 59 mln zł i 2,4 mln zł.

Jak powiedział nam Janusz Dąbrowski, doradca prezesa spółki, zarząd pozytywnie ocenia wyniki pierwszego półrocza 2017.  

Według informacji podanych w raporcie, w pierwszym półroczu 2017 roku w grupie Makarony Polskie nie zaszły zmiany, które istotnie wpływałyby na strukturę lub organizację grupy.

- W ramach grupy Makarony Polskie poszczególne spółki zawierają pomiędzy sobą transakcje kupna i sprzedaży produktów, towarów i usług. Wszystkie transakcje przeprowadzane są na zasadach i warunkach rynkowych. Na przełomie II i III kwartału 2017 roku spółka Makarony Polskie SA przeprowadziła zmiany organizacyjne polegające na przebudowie i rozbudowie wewnętrznego zespołu sprzedaży, m.in. poprzez przejęcie od spółki MP Trade Sp. z o.o. funkcjonującego w jej strukturach zespołu handlu tradycyjnego (w III kw.2017 roku). Nowy zespół sprzedaży Makarony Polskie SA, począwszy od III kw. 2017 roku, odpowiada za całość sprzedaży krajowej spółek Makarony Polskie SA i Stoczek Natura Sp. z o.o., tj. zarówno pod markami własnymi, jak również private label, we wszystkich kanałach dystrybucji - napisano w raporcie. 

- Docelowo planowane jest również włączenie w obsługę przez ten zespół sprzedaży eksportowej spółek produkcyjnych Grupy na rynkach europejskich. Decyzja o przeprowadzeniu ww. zmian organizacyjnych podyktowana była postępującą specjalizacją spółki MP Trade Sp. z o.o. oraz jej koncentracją na rozwoju sprzedaży eksportowej, w szczególności na rynkach afrykańskich i arabskich. Reorganizacja ma na celu przede wszystkim usprawnienie funkcjonowania struktur sprzedaży krajowej i nie wpływa w sposób istotny na rentowność obsługiwanych kontraktów - poinformowała spółka. 

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

obiektywny 05-09-2017, 12:57:

zenada ,gdyby to była dobra spolka to by juz byla na gpw po 10 zl