PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Makarony Polskie z pozytywną oceną projektu badawczo-rozwojowego

0 0

Makarony Polskie SA informuje, że spółka zależna Stoczek Natura Sp. z o.o. z siedzibą w Stoczku Łukowskim zawiadomiła o powzięciu w dniu 1 czerwca 2017 r. informacji o opublikowaniu przez Departament Innowacji w Ministerstwie Rozwoju listy projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu 2.1/2/2016 do Działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, na której uwzględniony został projekt spółki pod nazwą "Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przy spółce Stoczek Natura Sp. z o.o.".

Znajdujący się na liście projektów wybranych do dofinansowania projekt zakłada utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przy spółce Stoczek Natura Sp. z o.o.

W ramach projektu spółka planuje zakup środków trwałych, robót i materiałów budowlanych oraz wartości niematerialnych i prawnych. W Centrum prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe związane z poszukiwaniem innowacyjnych, nowatorskich rozwiązań w zakresie przetwórstwa owocowo warzywnego oraz przetwórstwa mięsnego.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe posłużą spółce do wprowadzenia ulepszeń w produkcji półproduktów owocowych, półproduktów warzywnych oraz sosów. Misją nowoutworzonego Centrum Badawczo-Rozwojowego będzie wdrażanie innowacji procesowych i produktowych w zakresie wytwarzania półproduktów dla branży piekarniczo-cukierniczej oraz gastronomiczno-hotelarskiej.
 
Całkowity koszt projektu wynosi ok. 19,02 mln zł. Dofinansowanie opiewa na kwotę ok. 9,25 mln zł. Planowany okres realizacji projektu: czerwiec 2017 - kwiecień 2019.
 
 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!