PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Prezes Bakallandu: Mogliśmy kupić producenta batonów, ale wybraliśmy wzrost organiczny

Prezes Bakallandu: Mogliśmy kupić producenta batonów, ale wybraliśmy wzrost organiczny Marek Moczulski, prezes Bakallandu, fot. PTWP
0 0

- W batonach startowaliśmy pięć lat temu od zera, a dziś odpowiadają za obroty na poziomie 50 mln zł. Mogliśmy kupić producenta batonów, ale urośliśmy w tej kategorii organicznie — mówi Marek Moczulski, prezes Bakallandu w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Prezes Bakallandu przyznaje, że od czasu pełnego zintegrowania z Delectą w 2016 r. firma aktywnie poszukiwała nowych spółek do przejęcia.

- Robiliśmy dużo przymiarek i uczestniczyliśmy w wielu procesach sprzedaży na różnych etapach zaawansowania, teraz też jesteśmy w trakcie negocjacji. Jednak znalezienie spółki, która z jednej strony będzie miała produkty komplementarne do naszych, a z drugiej adekwatną wycenę, jest bardzo trudne - mówi.

Moczulski uważa, że Bakalland sam może jeszcze dużo ugrać na rynku wprowadzaniem kolejnych produktów i zmianą składu dotychczasowych.

- Z batonów usunęliśmy utwardzone tłuszcze i syrop glukozowy, a do składu wypieków Delecty dodaliśmy np. mąkę gryczaną i oczyściliśmy etykiety z wielu składników — dodaje Marek Moczulski.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

abc 02-05-2018, 08:59:

kiedy firma zrobi zysk? od 2014 nie widać.
czy dyrektor finansowy ze swoim działem pomaga w kalkulacji cen sprzedaży?

ps. prezes wygląda na takiego, co wie wszystko.
wszystko oprócz prowadzenia rentownego biznesu

abc 02-05-2018, 08:55:

a zysk od kiedy firma zrobi?
bo od 2014 roku nie widać...

Nelson 30-04-2018, 22:57:

Fakt faktem produkt doskonały